4 dzień TWG: martwy ciąg w NFM

W poniedziałek na arenę wchodzą prawdziwi siłacze. Trójbój siłowy, to dyscyplina, w której mamy szansę na medal. I to złoty.

Wprawdzie sport rządzi się swoimi prawami i nigdy nie można przyznawać medali przed zawodami, ale Jarosław Olech jest bezsprzecznie żelaznym faworytem. Przypomnijmy, że to 15 – krotny mistrz świata. Złoty medalista World Games w Cali (2013 r.) i Kaohsiung (2009r.).

The World Games – Światowe Igrzyska Sportowe 2017

The World Games – Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Termin od 20 lipca 2017 do 30 lipca 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Zawody rozpoczną się w poniedziałek w miejscu dotychczas kojarzonym z występami światowych sław muzyki. Tym razem od poniedziałku do środy w Narodowym Forum Muzyki wystąpią siłaczki i siłacze. Na trójbój siłowy składają się trzy konkurencje – przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc i martwy ciąg. W poniedziałek od godziny 10.30 rywalizować będą panie i panowie w wagach lekkiej i średniej.

Futbol amerykański - kto w weekend rozsmakował się w futbolu amerykańskim musi przyjść na finałową rozgrywkę na Stadionie Olimpijskim o godzinie 19:00.

fot TWG

Korfball - w poniedziałek obejrzymy mecze półfinałowe. A zatem rozstrzygnie się, które drużyny we wtorek powalczą o złoto, a kto będzie musiał zmierzyć się w pojedynku o brąz. Czy we Wrocławiu ktoś zagrozi Holandii w ich marszu po kolejny tytuł? Warto się przekonać i wybrać do Hali WKK przy ulicy Czajczej.

Fistball – również w fazę półfinałową wkraczają rozgrywki w tej emocjonującej, szybkiej grze i podobnie jak w korfballu ciekawa będzie rywalizacja o finał i oczekiwanie, czy wygra faworyt – Niemcy, czy też dojdzie do niespodzianki.

Jazda szybka na wrotkach - w poniedziałek rozdane zostaną w Parku Milenijnym kolejne komplety medali. O godz. 11.30 rozpocznie się finał wyścigu 200m mężczyzn (próba czasowa). Panie na tym samym dystansie o medale powalczą od godziny 11:00.

fot TWG

W sesji popołudniowej od 16:30-18:30 wrotkarki i wrotkarze zmierzą się na dystansie 20 tys. m.

Warto też zajrzeć do Hali Stulecia W poniedziałek rozdane zostaną medale w 3 konkurencjach – akrobatyka sportowa pań (pary), akrobatyka sportowa (pary mieszane), szczególnie widowiskowo zapowiada się finał skoków na trampolinie synchronicznie wśród mężczyzn. Popołudnie w Hali Stulecia zapowiada się zatem emocjonująco.

Kończą się w poniedziałek zawody w kręgielni Sky Tower. Ostatnią konkurencją będą dublety 10 pinowe mężczyzn. Warto zobaczyć jak radzić sobie będą najlepsi kręgliści świata. Od 15:00 do 18:30 toczyć się będzie walka o złoto.

Kto z kolei uda się na wrocławską Pergolę, ten zobaczy rozstrzygające pojedynki graczy w bule. W tym wciąż mało znanym, a idealnym do gry w parkach miejskich sporcie rozdanych zostanie w poniedziałek 6 kompletów medali. Faworytami będą zawodnicy z Francji. Zawody trwać będą przez cały dzień, a finałowe rozgrywki w 6 dyscyplinach rozegrane zostaną między godz.16:00 a 19:00.

Marcin Raczkowski

Nie tylko sportem TWG żyje

Podczas trwania igrzysk sportowych The World Games 2017 we Wrocławia działać też będzie strefa kibica – od 21 do 30 lipca, która zostanie zorganizowana przy pl. Wolności i dostępna w godz. 15.00-23.00.

Od godz. 20.00 koncerty: Hoodoo Band.

Koncerty w strefie kibica The World Games 2017

Koncerty w strefie kibica The World Games 2017

Koncert / Eventy / Piknik / W plenerze / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 24 lipca 2017 do 29 lipca 2017

Miejsce Strefa kibica TWG 2017

Zobacz
Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl