3 dzień TWG: łuk w parku i bule na Pergoli

W niedzielę poznamy zwycięską drużynę w latających dyskach (Ultimate Frisbee). Zmagania o medale można będzie obejrzeć w budynku AWF P5 na Polach Marsowych obok Stadionu Olimpijskiego. Mecz o 3 miejsce rozpocznie się o godz. 15:00, a pojedynek o złoto o godz. 17:00.

Z placem Nowy Targ w niedzielę pożegnają się zawodnicy uprawiający wspinaczkę. Zwieńczeniem trzydniowych zmagań na sztucznej ścianie będzie konkurencja prowadzenie. Obsada zawodów jest bardzo mocna, bo pojawi się tam aktualna mistrzyni Europy Anak Verhoeven. Liczymy, że o czołowe lokaty z Belgijką powalczy także zawodniczka z naszego kraju Karina Mirosław . Początek finałowej rozgrywki o godz.17:00 . O godz. 17.45 swoje zmagania w tej samej konkurencji rozpoczną mężczyźni i tu także wystąpi aktualny mistrz Europy Romain Degranges a Polskę reprezentować będzie Maciej Dobrzański.

Od niedzieli w Parku Szczytnickim zagoszczą łucznicy. Tu będą o medale będą walczyć w 7 kategoriach. Niedzielne zawody rozpoczną się od kwalifikacji w konkurencji strzelania z łuku klasycznego. Początek zawodów o godz.9:00.

Łucznictwo

Łucznictwo

Wydarzenia sportowe / Zajęcia sportowe / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 23 lipca 2017 do 30 lipca 2017

Miejsce Park Szczytnicki

Zobacz

Warto spędzić dzień na wrocławskiej Pergoli, gdzie o medale w jednej z odmian gry w bule jaką jest raffa (gra polegająca na wybijaniu buli przeciwnika i układaniu swoich jak najbliżej tzw misy). przed południem (10-12 ) .zmierzą się panowie. Z kolei o godz.. 17:00 rywalizować będą zawodniczki w petance tj. w rzucaniu precyzyjnym bulą o średnicy 8 cm.

Fot. TWG

Emocji nie zabraknie w Parku Milenijnym, gdzie przez cały czas trwania World Games rywalizują wrotkarze. Warto na pewno zobaczyć wyścig na torze na dystansie 1000m wśród panów (godz. 10.20 – półfinał, 11.15 – finał) i na tym samym dystansie wśród pań (10.00 półfinał, godz. 11.00 finał).

W korfballu rozegrane będą ostatnie mecze fazy grupowej. Interesująco zapowiada się wieczorne spotkanie naszej drużyny z mocną ekipa z Tajwanu. Warto kibicować naszym o 20.45 w Hali WKK przy ulicy Czajczej.

The World Games – Światowe Igrzyska Sportowe 2017

The World Games – Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Termin od 20 lipca 2017 do 30 lipca 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Walki w kategorii open zakończą zmagania zawodników i zawodniczek sumo. Występy bez ograniczeń kategorii wagowych to zawsze najbardziej atrakcyjna część zawodów. Początek walk w strefie medalowej wśród pań to godz.16:00, a wśród panów 16:30. Zapraszamy do Hali Orbita przy ul. Wejherowskiej.

Marcin Raczkowski

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl