Jarmark na wrocławskim Rynku 2016

Jarmark Bożonarodzeniowy jest jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie. Wrocławski Rynek po raz kolejny stał się tłem bajkowej scenerii. Jarmark można odwiedzać do 22 listopada, a stoiska czynne są w godz. 10.00-21.00.

Bożonarodzeniowy jarmark na wrocławskim Rynku na stałe wpisał się w tradycję Wrocławia. Jego wyjątkowa, świąteczna atmosfera przyciąga na wrocławski Rynek mieszkańców, a także turystów z Polski i ze świata. Tradycyjnie drewniane domki-kramy stoją koło ratusza oraz na ul. Oławskiej i części ul. Świdnickiej do przejścia podziemnego.

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2016

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2016

Eventy / Jarmarki / W plenerze / Dla seniorów / Dla dzieci / Dla wszystkich / Dla rodziców
Termin od 18 listopada 2016 17:00 do 22 grudnia 2016 21:00

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Zobacz

Tegoroczne debiuty Jarmarku Świątecznego

W drewnianych domkach jak zwykle można wybierać świąteczne podarunki i drobiazgi dla siebie i domu. W tym roku nowością wśród rękodzieła na Jarmarku są wyroby dekoracyjne i biżuteria prosto z Afryki, z takich krajów jak: Zambia, Mozambik, Tanzania, Kongo czy Uganda. Wielbiciele biżuterii mogą wybierać pośród wyrobów z kamieni szlachetnych, bursztynu i srebra. Zadebiutowały również saksońskie rzeźby drewniane oraz kartki świąteczne wykonane również z drewna, ręcznie malowane. W ofercie również wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami, świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, ręcznie tkane koronki. Miłośnicy rękodzieła, techniki decupage i inspiracji folkowych z pewnością nie będą zawiedzeni.

Coś na ząb, czyli kulinarne nowości

Jarmark świąteczny jest ulubionym miejscem dla wszystkich łasuchów. Prawdziwym rajem dla smakoszy jest się północna pierzeja Rynku, bo tam będzie można skosztować przysmaków z całej Europy i nie tylko. Miłośnicy kulinarnych odkryć na pewno znajdą coś dla siebie, m.in. w drewnianym młynie z piernikami w kształcie wrocławskich kamieniczek.

Można wybierać pośród wyjątkowych specjałów takich jak: aromatyczne wędzone ryby, włoskie sery, turecka baklava, czy tureckie ciasto ze szpinakiem i serem fetą. Czekoladowe, ręcznie wykonane figurki będą kusić nie tylko dla koneserów czekolady, ale też mogą być propozycją na oryginalny prezent. Wśród słodkości nie zabraknie pysznych, hiszpańskich churros, owoców w czekoladzie, kołaczy cynamonowych. Są również pikantne, wędzone kiełbasy paprykowe, włoskie wędliny, tradycyjny węgierski boczek "kolozsvári" oraz salami z jelenia.

Na jarmarku świątecznym nie brakuje produktów z Podhala i tradycyjnej polskiej kuchni. A także: pieczonych kasztanów, aromatycznych ziół i przypraw, litewskich wędlin, węgierskiego langosza z nadzieniem oraz słodkich miodów i austriackich serów.

Jak zwykle można napić się też rozgrzewającego grzańca, gorącej czekolady i innych napojów w wyjątkowych, ceramicznych jarmarkowych kubeczkach.

A dla dzieci...

W Bajkowym lasku na najmłodszych uczestników Jarmarku świątecznego czekają piękne, bajki z wyjątkową oprawą dźwiękową i wizualną, między innymi: "Czerwony Kapturek", "O dzielnym krawczyku", "Królewna Śnieżka" czy też "Pinokio" z rosnącym nosem. W Śnieżnej Kuli, tuż obok domków z bajkami i trzymetrowym Grzybku Krasnala, każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nowością są rozświetlone sanie z "magicznymi prezentami", w pobliżu domku Pod Krasnalem, przy których można zrobić pamiątkowe zdjęcia. Tam też zaparkują renifery z saniami św. Mikołaja. Blisko choinki ustawiona zaś będzie skrzynka pocztowa, do której wszyscy (nie tylko dzieci) mogą wrzucać listy i kartki ze świątecznymi marzeniami skierowanymi do św. Mikołaja. Zawita też krasnal Prezentuś, którego czapki trzeba dotknąć trzy razy, aby spełniły się wszystkie życzenia…

Świąteczne atrakcje

Jarmark świąteczny to także niezwykłe wydarzenia, dzięki którym serce Wrocławia zabije mocniej. Goście jarmarku będą świadkami parad, pełnych kolorów, muzyki i światła. Na fanów zimowych wrażeń czekać będzie wystawa lodowych rzeźb. Nie zabraknie też występów artystycznych, np. koncertu kolęd i wizyt niezwykłych gości – oprócz św. Mikołaja, do Rynku zawita Królowa Śniegu.

Wrocławski jarmark wśród 12 najpiękniejszych jarmarków w Europie

Zdjecie Eliza Głowicka - Wolska

Eliza Głowicka - Wolska