Sylwester z Sylwestrem Wrocławskim

Dwie sceny w Rynku, wrocławscy artyści grający na żywo, video mapping na kamienicach, a na finał największy w Polsce koncert gongów tybetańskich i pokaz pirotechniczny – tak będzie wyglądać wrocławski sylwester, który zobaczymy też na żywo dzięki transmisji tv Wirtualna Polska.

W ostatnim dniu roku 2016 zagrają na dwóch scenach w Rynku zespoły pochodzące z Wrocławia. – Zależy nam na stworzeniu klubowej atmosfery, artyści grać będą przede wszystkim dla publiczności zgromadzonej w Rynku – podkreśla Konrad Imiela. – Będziemy występować na żywo, bez playbacku. Pierwsza scena (na pl. Gołębim) będzie Mózgiem sylwestra, a druga (od pl. Solnego) jego Sercem .W tym roku nie jesteśmy zależni od transmisji telewizyjnej, więc możemy oderwać się od jednego miejsca wydarzeń artystycznych, jakim była gigantyczna scena – mówi Imiela.

Widzowie zostaną otoczeni muzyką i obrazami, bo w czasie sylwestrowej zabawy na kamienicach otaczających sceny wyświetlany będzie widowiskowy mapping. – Pojawią się też krótkie klipy podsumowujące wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu – zapowiadają organizatorzy.

Na obu scenach naprzemiennie występować będą wrocławscy artyści. Mózg reprezentować będą: Frühstück, Miloopa, Teatr Muzyczny Capitol (z przebojami ze spektaklu "Rat Pack" i L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel. W Sercu wystąpią natomiast Blade Loki, Micromiusik, Alicja Janosz i Goście, Mesajah oraz Girls on Fire.

Nowy Rok powitamy też wraz z krótkim przemówieniem prezydenta miasta. Do domów rozejdziemy się w mistycznym nastroju, w który wprowadzi nas największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich.

- Chcemy, żeby na Rynku było dużo dobrej muzyki, dużo światła i dobrze bawiących się wrocławian – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. – Sylwester w Rynku oficjalnie kończy ESK 2016 we Wrocławiu i jednocześnie udowadnia, że jesteśmy Europejską Stolicą Kultury na zawsze.

Zdjecie Agnieszka Kołodyńska

Agnieszka Kołodyńska