Start visitWrocław.eu – jedna strona wszystkich stron miasta

Wrocław rozbrzmiewa wszystkimi językami świata. Prestiżowe magazyny i portale turystyczne piszą entuzjastycznie: Jeśli nie znacie Wrocławia, musicie to miasto odwiedzić! Ma ciekawą przeszłość, oryginalną architekturę, młodzieńczą energię i otwartych, przyjaznych mieszkańców.

Ludzi z całej Polski i z zagranicy jak magnes przyciągają do Wrocławia wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury – koncerty, wystawy, imprezy plenerowe.
Na turystycznej trasie po Europie Wrocław już nie jest przypadkowym przystankiem między Berlinem a Pragą. To bogate, ciekawe miasto, które mieszkańcom i gościom ma wiele do zaoferowania.

Wszystkim tym osobom oddajemy dziś nowy, wypełniony po brzegi informacjami o Wrocławiu oficjalny serwis turystyczny miasta. Zapraszamy wszystkich do korzystania i tworzenia go razem z nami. Mamy nadzieję, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści znajdą na visitWroclaw.eu ciekawe, w tym nie zawsze znane, oblicze Wrocławia.

Serwis visitwroclaw.eu zbiera w jednym miejscu zarówno ważne dane, jak i ciekawostki o mieście. Informator, czyli najważniejsze informacje skierowane do turystów, podzielono na kilka zakładek, m.in.: Warto wiedzieć, Podróż do Wrocławia, Podróżowanie po Wrocławiu, Informacja turystyczna, Ważne telefony.

– Na stronie szybko będzie można znaleźć informacje o obiektach, które warto odwiedzić, wydarzeniach kulturalnych, sportowych i muzycznych, nie zabraknie też tego, co najbardziej interesuje turystów, czyli: gdzie zjeść, gdzie spać i co zwiedzić – mówi Magdalena Najborowska-Pacamaj, zastępca dyrektora Biura Promocji Miasta i Turystyki.

Za pośrednictwem serwisu będzie można również zarezerwować hotel. Serwis oferuje możliwość dodawania do bazy m.in. obiektów gastronomicznych oraz obiektów noclegowych, prowadzonych na terenie Wrocławia. Pojawią się w nim także trasy i miejsca polecane przez mieszkańców. W chwili uruchomienia strona działać będzie w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim, w dalszej kolejności będą udostępniane inne języki. Główną zaletą portalu ma być jego prosta i intuicyjna obsługa, także na urządzeniach mobilnych.

Jeżeli nie ma Cię w naszej bazie - zgłoś się.

Visitwroclaw.eu – jedna strona wszystkich stron miasta. Zapraszamy Was do współtworzenia serwisu: przesyłania sugestii i pomysłów dot. działania portalu: visit@um.wroc.pl.