Początek sezonu na wrocławskie atrakcje

Większość wrocławskich miejsc, które służą mieszkańcom i turystom do relaksu i wypoczynku, a także stanowiących o urodzie miasta budzi się po zimowym śnie na początku kwietnia. Wtedy to na przykład uruchamiane są miejskie fontanny. Zobacz inne miejsca i obiekty, które wkraczają w sezon letni.

Miejskie fontanny

Jest ich dziewięć plus jedno ujęcie wody zdrój przy u. Świdnickiej. Wszystkie zaczną działać 1 kwietnia (niektóre, w przypadku sprzyjającej pogody nawet wcześniej), a sezon skończy się dla nich 31 października (choć w przypadku ładnego listopada mogą popracować dłużej):


Fontanna multimedialna

Wielka atrakcja przy Hali Stulecia – wrocławska fontanna multimedialna zazwyczaj zaczyna zachwycać od początku maja i wtedy zaczną się rozmaite pokazy tematyczne. Ich harmonogram poznamy najpewniej pod koniec kwietnia.

Ogród Botaniczny UWr

1 kwietnia Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza gości po zimowej przerwie. Można wybrać się na spacer i cieszyć pierwszymi wiosennymi roślinami, a potem, przez kolejne miesiące następnymi – i tak aż do 12 listopada.

Ogród Botaniczny rozpoczyna sezon

Ogród Botaniczny rozpoczyna sezon

W plenerze / Dla seniorów / Dla dzieci / Spacery i wycieczki / Dla wszystkich
Termin od 1 kwietnia 2017 08:00 do 12 listopada 2017 19:00

Miejsce Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Zobacz

Ogród Japoński

To niezwykle popularne miejsce spacerowe, pełne urokliwych zakątków, otwiera się 1 kwietnia. Wrocławski Ogród Japoński zaprasza wszystkich do końca października.

Karuzela w Ogrodzie Staromiejskim

Wystylizowana na XIX-wieczną karuzela w Ogrodzie Staromiejskim ruszy ku uciesze najmłodszych w kwietniu i przy ładnej pogodzie będzie atrakcją do końca października.

Wieża widokowa bazyliki mniejszej

Można zobaczyć z niej całe miasto. Wieża widokowa kościoła garnizonowego, jeśli 1 kwietnia będzie piękna pogoda, na pewno przeżyje oblężenie zwiedzających – tego bowiem dnia zostanie im udostępniona. Koniec wejść na górę – 31 października.

Wieża Matematyczna UWr

Z wysokości 42 metrów, czyli z tarasu Wieży Matematycznej Uniwersytetu wrocławską starówkę i nie tylko można podziwiać od kwietnia do końca września.

Zdjecie Małgorzata Wieliczko

Małgorzata Wieliczko