Zdjęcie wydarzenia Alicja w Krainie Czarów

Alicja w Krainie Czarów

„Alicja w Krainie Czarów” to przedstawienie autorskie Teatru A Part, nawiązujące formą oraz obszarem tematów do słynnej powieści Lewisa Carrolla

„Alicja w Krainie Czarów” to przedstawienie autorskie Teatru A Part, nawiązujące formą oraz obszarem tematów do słynnej powieści Lewisa Carrolla, czyli Charlesa Ludwidge’a Dodgsona, która uchodzi za drugą – po Biblii – najczęściej cytowaną książkę wszechczasów.

Spektakl – czasami pośrednio i luźno, innym razem wprost – odwołuje się do wątków z tytułowej powieści oraz losów jej bohaterki Alicji, umieszczając je w kontekstach współczesnych i uniwersalnych.

Przedstawienie przywołuje także fakty i mity na temat inspiracji i osobistych powodów powstania książki, znanych z biografii jej autora, purytańskiego pastora i profesora matematyki z czasów wiktoriańskich, miłośnika niewieścich wdzięków i pasjonata fotografii. Kolaż wykorzystanych w przedstawieniu motywów balansuje między naturalizmem i surrealizmem, brutalizmem i oniryką, groteską i horrorem.

„Alicja w Krainie Czarów” jest projektem typu site-specific, podczas którego każdy z widzów indywidualnie odbywa podróż przez uniwersum przedstawienia. Spektakl pod względem struktury nawiązuje do twórczości kolumbijskiego reżysera Enrique Vargasa, założyciela Teatro de los Sentidos.

Doświadczenie teatralne dla jednego widza. Każda podróż trwa ok. 40 min.
Spektakl nie jest przeznaczony dla osób cierpiących na klaustrofobię, epilepsję oraz o znacznej niepełnosprawności ruchowej. Dla widzów od 18 r.ż.

Szczegóły wydarzenia:
grotowski-institute.pl

 • Gatunek site-specific
 • Reżyseria Marcin Herich
 • Projekt Cezary Kruszyna
 • Obsada Alina Bachara
  Adam Barski
  Daniel Dyniszuk
  Katarzyna Gogacz
  Marcin Herich
  Marta Jankowska
  Magdalena Krawczyk
  Cezary Kruszyna
  Natalia Kruszyna
  Katarzyna Pojda
  Agata Sokół
  Anna Trzepizur
  Monika Wachowicz
  Karolina Wosz
  Marta Zielonka
 • Premiera 21.05.2017
 • Czas trwania 40

Galeria

Powiązane wydarzenia