Zdjęcie wydarzenia „Wyniosła” spektakl Wrocławskiego Teatru Tańca w CK Agora

„Wyniosła” spektakl Wrocławskiego Teatru Tańca w CK Agora

Istotą spektaklu Wrocławskiego Teatru Tańca „Wyniosła” jest próba uchwycenia tożsamości kobiecej przy użyciu słowa, dźwięku i ruchu. Prezentacja w CK Agora.

Istotą  spektaklu Wrocławskiego Teatru Tańca pt. „Wyniosła” jest próba uchwycenia tożsamości kobiecej przy użyciu słowa, dźwięku i ruchu.

„Wyniosła” – tytuł, który zawiera wewnętrzne zmiany kobiety, zmaganie się z tym co jest wewnątrz , a co na zewnątrz. To skrajne odczuwanie, kolory zmysłowości i niepewności, siła i słabość, rozmaite zapachy kobiety, doświadczanie. To także wywrócenie się na lewą stronę. Moje imię… skąd przyszłam? Nic nie jest takie samo… życie wypełnione własnym cieniem.

Spektakl został wzbogacony o fragmenty poezji, cytaty z poezji Janiny  Wójcickiej, Haliny Poświatowskiej, Anny Świrszczyńskiej, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, zbudowane na zasadzie kolażu słownego. Dzięki temu spektakl stał się swoistym poematem tanecznym.

"Przeżyciom naszym prawdziwy niesie kształt: koliber-motyl, ukwiał-koral. Jak nietoperza woła najwyższym ultradźwiękiem, bawi się tęczą nowych barw, odmiennych smaków, wrażeń, czuć, wzbogaca dotyk, wzrok i słuch, przetwarza jaźń, pomaga snuć zwielokrotnioną wizję świata."

Janina Wójcicka „Wyobraźnia”

Reżyseria i choreografia: Bożena Klimczak

Występują: Lucyna Szierok-Giel, Anita Balcerzak- Michalska, Paulina Wos, Anna Gancar

Muzyka: Michał Ziółkowski

Prezentacja w sali widowiskowej CK Agora, Serbska 5a.

Szczegóły wydarzenia:
ckagora.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia